سینوزیت

سربازی یا بازیه تو سر زنی؟!

with 15 comments

سربازیروزهای اول همیشه استرس و ترس دارن اما این استرس و ترس با یه شور و شوق هم همراهه؛شور و شوق کشف دنیای جدید، ادمای جدید، و شاید دوستان جدید و وارد شدن به مرحله تازه ای از زندگی؛ میشه گفت بزرگ تر شدن اما این روز اول با بقیه حسابی فرق داره….
روز اول خدمت نه تنها ترسی القا نمی کنه بلکه شورو شوقی هم نداره، فقط و فقط احساس خمودگی و ناراحتی، احساس شروع 2 سال الافی محض، دو سال تو سری خوردن و باز هم تو سری خوردن…
1/4/88 اولین روز از 17 ماه پایین دست بودن اغاز میشه تا همیشه یادت باشه که یک پایین دستی هستی……چشم یادمون می مونه…….
این روز ها مدام در حال پیگیری این هستم که چه وسایلی با خودم ببرم یا چطور سیگار ببرم تو و هزار تا کوفت و زهره ماره دیگه..هنوزم به یک جواب قاطع و یکسان نرسیدم ؛هرکس تجربه ای متفاوت و جالبی داره و تا صحبت خدمت میشه همه یاد خاطرات شیرینشون میوفتن و اخرشم یه ک.و.ن.ت پارست اضافه می کنن و اصولا سوال من یادشون میره…مثل اینکه اینم از اون مسائلی که فقط خودت باید تجربه کنی، تا درکش کنی تا زیرو بمشو یاد بگیری.
پ.ن:توسری می خوریم…توسریه توسری ی ی ی
پ.ن2:جالبه که روش های سیگار بردن و یک اشاره کوچیکی بهشون بکنم: 1.خرما:فکر کنم متوجه شدین چیکار باید کرد 2. تاید:از زیر با تیغ قسمتی از جعبه را میبرید سپس دو بسته بهمن جوج به ان اضافه کرده و تاید خارج شده را به سره جای اول بر می گردانید در مرحله اخر قسمت بریده شده با چسب قطره ای چسبانده شود تمیز کاری یادتون نره 3.بستگی به زبل بودن و زرنگی خودتون و همچنین شرایط پادگانتون داره ولی باید خیلی حواستونو و جمع کنید
پ.ن.3:می گن شب اول سخت ترین شبه تو این یکی همه متفق النظر بودن..چی بگم والا خدا عالمه

Advertisements

Written by sinozit

ژوئن 21, 2009 در 4:24 ب.ظ.

15 پاسخ

Subscribe to comments with RSS.

 1. والا سینوزیت جان! کاملا می فهمم چی میگی. «به یاد کاتالونیا» رمان نیست و تجربیات شخصی خودش را بطور بسیار جالب و ظریفی در کتاب نوشته است. طنز رندانه ای محشور با بیاناتش است که خواننده را سر شوق می آورد. نمی دانم «وداع با اسلحه» را خواندی یا نه اما اگر خواندی و از آن خوشت آمده باشد، از این کتاب هم قطعا خوشت می آید. شرح زندگی در جبه و اوضاع و احوال آن است. من خودم همانقدر که از 1984 خوشم آمد، از این هم خوشم آمد. ممنون که نظر گذاشتی.
  عزت زیاد

  فرید عباسی

  ژوئن 23, 2009 at 3:26 ب.ظ.

 2. ای بابا سخت نگیر این هم تموم میشه وتو یه روزی دوست داری که بازم برگردی ولی دیگه دیره

  حمیدرضا

  اکتبر 25, 2009 at 10:58 ق.ظ.

 3. چرا اصولا سربازا نسبت به غیر سربازا بیشترتر به دخترا چرت و پرت می گن و چپ چپتر نگا میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میگی نه آخه یه نگاه به این عکس بنداز!!!!!!!!!!!!!!

  .

  ژانویه 10, 2010 at 5:27 ب.ظ.

  • اگه شما هم بین هزار تا پسر کر و کثیف دست و پا میزدی اونوقت می فهمیدی که نگاه کردن به جنس لطیفم لذت بخشه چه برسه…

   sinozit

   ژانویه 14, 2010 at 9:38 ق.ظ.

 4. حالا رفتی سربازی یا نه ؟ چه خبر بود سیگار بردی؟

  .رها یا همون .

  ژانویه 14, 2010 at 2:11 ب.ظ.

  • در حال حاضر سرباز مقدس امام زمان می باشیم و بر خود می بالیم…اتفاقا سیگارم بردم هزار تا خرابکاریو خاطره دیگه ام برام بوجود اومد..خیلی دوست دارم همت کنم بنویسمشون کمتر دیدم کسی همچین کاری کرده باشه؟ اگه از جایی اطلاعی داری مارو هم با خبر کن…

   sinozit

   ژانویه 15, 2010 at 12:43 ق.ظ.

 5. تقلب الله سرباز مقدس….
  بنویس ما رو از فداکاریهات بی نصیب نذار…
  خبری نیست جز خفقان عمومی… اگه تو شلوغیا بردنتون لطفا این مردم و که برا آزادی می آن نزنplz

  رها

  ژانویه 17, 2010 at 3:19 ب.ظ.

 6. بروگم شو

  بی

  ژانویه 28, 2010 at 7:42 ب.ظ.

 7. اي دست به دلم گذاشتي كه خونه1/12/88زوز اولمه اخه يكي نيست بكه بي مروتا لااقل يه كم زمانو كم كنيد مارا از كارو زندگي ميندازيد………………/

  rasool

  فوریه 15, 2010 at 4:36 ق.ظ.

 8. شما پسرا فکر نمیکنید واسه همتون لازمه.من که فکر میکنم یه انقلابی بوجود مییاد تو اخلاقشون البته اینو کاملا حس کردم.نمی دونم شما هم قبول دارین یا نه ما هممون مهیشه تو هر شرایط باشیم (حال رو میگم)ازش بیزاریم یا میخوایم سریع بگذره شاید ببینیم بعدش اتفاق بهتری میوفته یا نه ولی غافل از اینیم که داریم لحظه رو از دست میدیم و بعدا دلمون واسه همون لحظه ها تنگ میشه.شما چطور ؟

  یه طفل معصوم

  مارس 18, 2010 at 9:22 ق.ظ.

  • در مورد تحول اخلاقی نه حرفت و قبول ندارم…ولی در مورد لحظه ها چرا کاملا باهات موافقم خوشبختانه یا متاسفانه در حین خدمت لحظات باطل زیادی داری که اگه ازشون استفاده نکنی واقعا پشیمونی داره…

   sinozit

   مارس 18, 2010 at 1:40 ب.ظ.

 9. شما پسرا فکر نمیکنید واسه همتون لازمه.من که فکر میکنم یه انقلابی بوجود مییاد تو اخلاقشون البته اینو کاملا حس کردم.نمی دونم شما هم قبول دارین یا نه ما هممون هیشه تو هر شرایط باشیم (حال رو میگم)ازش بیزاریم یا میخوایم سریع بگذره شاید ببینیم بعدش اتفاق بهتری میوفته یا نه ولی غافل از اینیم که داریم لحظه رو از دست میدیم و بعدا دلمون واسه همون لحظه ها تنگ میشه.شما چطور ؟

  یه طفل معصوم

  مارس 18, 2010 at 9:23 ق.ظ.

 10. زمانی یک مرد عادی امریکایی یک مزرعه رو به قیمت گزافی خرید. قبلا این مزرعه رو ندیده بود. وقتی اونجا ساکن شد متوجه کیفیت به شدت افتضاح زمین مزرعه شد. هر چی که میکاشت رشد نمیکرد. یه روز که دختر کوچیکش تو مزرعه قدم میزد مار نیشش میزنه. اونا متوجه شدن که مزرعه پر از مار هست. مارهای ریز و درشت. فکری به سر مرد زد. بالاخره پس از مدتی تجارت پوست مار اونو به شدت ثروتمند کرد.

  هر احمقی میتونه لیمویی که به طرفش پرتاب میشه رو به کناری پرت کنه و نق بزنه.
  اما انسان های عاقل و با هوش که کمیاب هستند از این لیمو لیمونادی گوارا درست میکنند.

  نقل عینه از کتاب آیین زندگی- دیل کارنگی


  دوست من سلام.
  من در مورد خدمت ایده آل و بی دردسر 90 توصیه عالی رو در یک کتاب الکترونیک تدارک دیدم.
  من تا پارسال زاهدان و توی مرز خدمت میکردم.
  امکانات به شدت ضعیف.1100 کیلومتر دوری از خونه – آب و هوای افتضاح و تابستان های پر از توفان شن- و از همه بدتر نا امنی بد فورم .. همه ی اینها بود. ولی از خدمتم حتی زمانی که خدمت میکردم بدم نیومد. خیلی سختی کشیدم اما این سختی رو بهایی میدونم برای بعد که واقعا همینطور هم شد. بعضیا بعد از خدمت متعالی میشن و بعضیا برعکس. بستگی به خودت و طرز تفکرت داره.
  مراقب خودت باش دوست من
  پیروز و سربلند باش. دو سه روز با خودت خوب خلوت کن و مدام از خودت بپرس از این بازه ی خاص زمانی عمرم چه استفاده مفیدی میتونم ببرم. جواب ناگهانو در زمان دیگری بهت الهام میشه.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: